Paskaitų ciklas „Harmoningas vidinis „AŠ“

Turinys:

1. Kaip įgyti vidinės ramybės.
2. Kaip prisijaukinti bėgantį laiką.
3. Streso valdymas.
4. Emocinė prievarta. kaip ją atpažinti?

 

1. Kaip įgyti vidinės ramybės.

„Daugybė žmonių kūnu ir protu gyvena labai ribotoje savo galimybių erdvėje. Tačiau kiekvieno viduje yra tokia gyvybės talpykla, kokios mes net negalime įsivaizduoti.“ William James

Dauguma žmonių kasdien nuodija savo protą: rūpindamiesi, nerimaudami, sielvartaudami dėl praeities, mąstydami apie ateitį, kamuojami baimių, kurios kelia vidinio pasaulio sumaištį.
Per dieną vidutinį žmogų aplanko maždaug 60 000 minčių. Bet 95% tų minčių sudaro vakarykštės mintys. Tai nualinto mąstymo požymis. Žmonės, kuriuos kasdien kamuoja tos pačios mintys, beje, daugiausiai neigiamos, įpranta neigiamai mąstyti.
Neigiamo mąstymo pasekmės: padidėjęs nerimas, depresija, nuotaikų kaita. Žmogus tampa nuolat įsitempęs, dirglus, suirzęs, nepatenkintas aplinkiniais. Taip prarandamas gebėjimas gyventi dabartimi.
Programa siekiama sąmoningo įsisąmoninimo, atsipalaidavimo pratimais išmokti gyventi šia akimirka, gebėti atsipalaiduoti, išsivaduoti iš nerimo, įtampos.

2. Kaip prisijaukinti bėgantį laiką.

Programoje daug praktinių patarimų, kaip valdyti savo laiką, kaip kovoti su atidėliojimu, kaip atlikti tai, ko nenori. Programos dalyviai mokysis planuoti savo laiką, ieškos tinkamų metodų, kaip pritaikant Pareto dėsnį per trumpą laiką atlikti daugiau darbo arba, kitaip sakant, pakelti darbo našumą.

3. Streso valdymas.

Programoje pateikta daug praktinių patarimų, užduočių, kaip valdyti stresą, perdegimo sindromą.

4. Emocinė prievarta. kaip ją atpažinti?

Emocinė arba psichologinė prievarta sunkiausiai atpažįstama ir įrodoma smurto rūšis. Ar mes esame aukos ar patys esame emociniai smurtautojai? Kaip atpažinti emocinės prievartos požymius, kaip išsigelbėti iš prievartos ir kam šiuo atveju reikalinga pagalba – apie tai kalbama šioje programoje.

 

Paskaitų ciklas „Harmoningas vidinis „AŠ“  gali būti dėstomas ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu.